Najczęściej czytane
WeTransfer Advertising w praktyce

WeTransfer Advertising w praktyce

Dla wielu użytkowników internetu przesyłanie dużych plików równoznaczne jest z wykorzystaniem WeTransfera. Ta platforma to jednak nie tylko transfer, ale i reklama, bo daje ciekawe możliwości prowadzenia kampanii i budowania zasięgu. Przeczytaj nasz tekst blogowy o reklamie na WeTransfer.

WeTransfer to usługa zaprojektowana z myślą o przesyłaniu dużych plików przez Internet, początkowo jako alternatywa dla załączników e-mailowych o ograniczonej pojemności. Została założona w Amsterdamie w 2009 roku przez Basa Beerensa i Ronalda Hansa. Platforma wyróżnia się na tle innych dzięki minimalistycznemu designowi i prostocie użytkowania – nie wymagała nawet zakładania konta. Łatwy interfejs oraz efektywność sprawiły, że WeTransfer szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie serwisów do przesyłania plików.

Kluczową rolę w modelu biznesowym firmy odgrywają reklamy. WeTransfer Advertising wykorzystuje tło swojej strony do wyświetlania reklam. 

 

Dlaczego warto wybrać reklamę na WeTransfer Advertising

Darmowa wersja serwisu jest finansowana głównie przez dochody z reklam. Pełnoekranowe reklamy i zoptymalizowane kampanie są zaprojektowane tak, aby osiągać cele marketingowe reklamodawców. 

Reklama na WeTransfer przyciąga więcej uwagi niż na pozostałych, najpopularniejszych platformach — nie tylko cyfrowych. Jak wykazują badania przeprowadzone w maju 2022 przez Lumen Research, WeTransfer Ads generują:

 • 5x więcej uwagi niż reklamy non-skippable na YouTube
 • 3x więcej uwagi niż trzydziestosekundowe reklamy w TV
 • 30x więcej uwagi niż reklamy w kanale aktualności Instagrama
 • 150x więcej uwagi niż reklamy wyświetlane na pulpicie komputera.

 

Możliwości reklamowe WeTransfer Advertising

Reklamy na platformie WeTransfer prezentowane są jako pełnoekranowe banery. Najpopularniejsze formaty to obrazy i wideo, wyświetlane na tle strony podczas korzystania z usługi. Dzięki temu reklamodawcy uzyskują dużą powierzchnię do efektywnego prezentowania swoich treści. Tą „bazową” formę reklamy możemy podzielić na następujące formaty:

Obrazy

 • Statyczne
 • Ekran rozdzielony na dwa obrazy
 • ADS-y typu Auto Scroll
 • Kursor w formie obrazu

Wideo

 • Intro/animacje
 • Wideo na żądanie (Click to play)
 • Kinografikę (Cinemagraph)

Na platformie WeTransfer możemy również napotkać nietypowe, kreatywne formaty reklamowe. Zdrapki (interaktywne reklamy, które użytkownik „zdrapuje”, aby odkryć więcej), karuzele oraz treści rozwijalne (accordion) wyróżniają się dzięki swojej interaktywności, przyciągając uwagę i utrzymując zaangażowanie użytkowników.

 

Dotrzyj do kreatywnej społeczności WeTransfer Advertising

Jak pokazują dane dotyczące użytkowników platformy, najczęściej korzystają z niej osoby prowadzące nowoczesny styl życia, kreatywne, lubiące produkty Premium, a także podróże. Są to też osoby eko świadome, bo aż 60% z nich zapłaciłoby więcej za artykuły przyjazne dla środowiska.

 

WeTransfer Advertising - Cityboard Digital

 

W obszarze zawodowym są to przede wszystkim przedstawiciele branży kreatywnej i digital, od freelancerów po członków różnych organizacji. Ich najczęstszymi klientami są marketerzy, korporacje, a także domy produkcyjne wraz z agencjami.

55% społeczności WeTransfer to ludzie kreatywni i specjaliści w dziedzinie:

 • designu/grafiki,
 • marketingu/PR,
 • muzyki/dźwięku,
 • fotografii,
 • wideo/animacji.

Pozostałe 45% użytkowników WeTransfer pracuje w sferze digital. Są to specjaliści:

 • architektoniczni/budowlani,
 • od danych,
 • finansowi,
 • prawni,
 • edukacyjni,
 • sprzedaży,
 • produktu/oprogramowania.

 

Podsumowanie

Platforma WeTransfer Advertising oferuje unikatowe i skuteczne rozwiązania reklamowe w cyfrowej przestrzeni. Z pełnoekranowymi banerami, czy kreatywnymi formatami reklamowymi można zyskać możliwość dotarcia do specyficznej i kreatywnej społeczności. Tak jak Pinterest Ads, czy Reddit Ads, platforma ta wyróżnia się na tle najpopularniejszych systemów reklamowych. WeTransfer staje się kluczowym narzędziem dla marketerów dążących do maksymalizacji uwagi i zaangażowania odbiorców. Badania wskazują, że reklamy na WeTransfer przyciągają znacząco więcej uwagi niż tradycyjne formy promocji, co czyni platformę idealnym miejscem dla innowacyjnych kampanii.

 

Poczułeś, że przyszedł czas na zmiany? Napisz do nas. Zaplanujemy dla Ciebie kampanię z WeTransfer Advertising!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

 


Cityboard Media z tytułem Google Partner

Google PartnerReklamy Google Ads nie mają dla nas tajemnic. Dowodem jest status Google Partner, który uzyskaliśmy. Google nadaje takie wyróżnienie firmom, które zrealizowały odpowiednią liczbę efektywnych kampanii, a także wyróżniały się jakością świadczonych usług.

Cityboard Media partnerem TikToka

TikTok PartnerEfektem partnerstwa między TikTokiem a Cityboard Media jest możliwość realizowania kampanii reklamowych bez pośredników. Współpraca gwarantuje też możliwość przeprowadzania kampanii na platformach BuzzVideo, TopBuzz, News Republic czy Hello.

Cityboard Media agencją partnerską Meta

Meta PartnerDzięki działaniom naszych ekspertów uzyskaliśmy status agencji partnerskiej Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp, Giphy). Wiemy, jak dobrze i efektywnie planować kampanie w środowisku Meta i wykorzystywać to z korzyścią dla klientów.

Cityboard Media partnerem Pinterest Business

Pinterest PartnerNasze doświadczenie w realizowaniu kampanii na Pintereście zaowocowało statusem partnera Pinterest Business. Dzięki temu mamy dostęp do zaawansowanych szkoleń i możemy lepiej planować i realizować kampanie dla naszych klientów.

KONTAKT

Cityboard Media Sp. z o.o.
  ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
  +48 730 222 500
  +48 22 376 99 00
  office@cityboard.pl
  Pn-Pt 9:00-17:00

NEWSLETTER

Newsletter zawierający aktualności, materiały informacyjne, marketingowe oraz handlowe.
newsletter
Zapisz się na nasz newsletter

Cityboard Media Sp. z o.o.

ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
+48 730 222 500
+48 22 376 99 00
office@cityboard.pl