Reklama na Librusie

Reklama na Librusie

Librus to nowoczesna platforma znajdująca się w top 20 najpopularniejszych witrynach w Polsce. Codziennie gromadzi tysiące użytkowników z całej Polski. Jaką formę reklamy oferuje i dlaczego jest tak popularna?
 

Librus – czym jest i do czego służy?

Librus Synergia to powszechnie stosowany system do komunikacji pomiędzy uczniem, rodzicem i szkołą. Kto ma dziecko w wieku szkolnym, ten wie że Librus to obowiązkowa pozycja dnia w roku szkolnym. Wyniki, obecności, usprawiedliwienia, informacje od i do nauczycieli, zwolnienia z lekcji, linki do lekcji on-line - to i wiele wiele innych możliwości daje Librus.
Tradycyjne dzienniki zostają wypierane na rzecz tych elektronicznych i powoli stają się nieodłącznym narzędziem wspomagającym edukację. E-dziennik cieszy się sporą popularnością wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Według badania Gemius/PBI w rekordowym tygodniu stronę odwiedziło 4,05 mln użytkowników. To pokazuje jaki zasięg reklamy można osiągnąć korzystając z opcji, które daje ta platforma.
 

Librus – użytkownicy

Librus dostępny jest w szkołach podstawowych jak i ponadpodstawowych. Zwiększa to potencjalną liczbę odbiorców o grupę w różnorodnym wieku i płci. Myśląc o grupie docelowej, pamiętajmy, że na e-dziennik logują się nie tylko uczniowie, ale i rodzice czy opiekunowie. Według informacji podawanej na Librusie, z elektronicznego dziennika korzysta ponad 8 tysięcy szkół. Mówimy zatem o ogólnopolskim zasięgu kampanii. Librus może być używany zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Pozwala to na wygodną dla użytkownika formę kampanii zauważalną podczas drogi do pracy/szkoły, w sklepie, w domu. Warto dodać, że Librus jest dostępny w opcji desktopowej i jako aplikacja. Jedna i druga wersja są bezpłatne, ale w opcji mobilnej można dokupić dodatki, które ułatwiają rodzicom korzystanie.
Branże, dla których reklamie na Librusie będzie idealnym rozwiązaniem to np. reklama szkoły (wyższej dla licealistów), zabawek, artykułów szkolnych, miejsca do rodzinnego spędzania czasu czy lokali gastronomicznych.
 

Reklama na Librisie

 

Reklama na Librusie - formy i formaty

Planer reklamowy na Librusie daje możliwość sprofilowania kampanii pod kątem użytkownika (uczeń/opiekun), rodzaju urządzenia (mobile/deskop), geografii (cała Polska, województwo) czy etapu nauczania. Modelem stosowanym do rozliczeń jest CPM. Librus oferuje kilka typów formatów reklamowych:
  • Reklama banerowa „Top double billbord” jest wyświetlana na górze strony głównej. Miejsce zapewnia wysoką oglądalność, a format jest dostosowany do urządzeń mobilnych oraz deskopowych.
  • Reklama banerowa „Login rectangle" znajduje się na stronie logowania do serwisu. Format polecany do kampanii zasięgowej i wizerunkowej.
  • Reklama banerowa „Halfage” jest umieszczona w prawej kolumnie nad linią folda (wersja desktop) lub tuż pod linią w wersji mobile.
  • Artykuł sponsorowany na stronie Librusa. Opcja zapewnia promocję tekstu przez minimum 4 dni.
  • Promocja artykułu w aplikacji to format przeznaczony dla aplikacji mobilnej. Wyświetlany użytkownikom na osi czasu podczas przeglądania informacji o uczniu.

 

Reklama na Librusie - podsumowanie

Librus to dla wielu marketerów i właścicieli firm wybór nieoczywisty, ale na pewno godny rozważania. Szczególnie w przypadku działów marketingu szkół wyższych, które chcą wśród licealistów budować świadomość swoich marek edukacyjnych. Nie ma lepszej drogi na dotarcie do uczniów niż Librus. Dla rodziców czy opiekunów Librus jest zaś codziennym narzędziem, które może podpowiadać restauracje, wycieczki, hotele, ubezpieczenia, czy przybory szkolne. Stara prawda reklamowa mówi, że z informacją o produkcie, warto być tam, gdzie są klienci. A w wielu przypadkach są oni na Librusie.
 
Kampanie z wykorzystaniem reklamy w serwisie Librus, realizowaliśmy między innymi dla firmy Ceetrus.
 
Potrzebujesz reklamy na Librusie? Napisz do nas. Przygotujemy grafiki, zaplanujemy kampanię, zadbamy o optymalizacje. Zajmiemy się wszystkim od A do Z.

* Pola wymagane

captcha

Informacje na temat przetwarzania przez Cityboard Media Sp. z o. o. danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego znajdują się w Polityce Prywatności.

 


AKTUALNOŚCI BANK WIEDZY POMOC KARIERA POLITYKA PRYWATNOŚCI STREFA KLIENTA

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej: Polityka Prywatności.
Cityboard Media Sp. z o.o., ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa. Regon: 011355200, NIP: 5251003406. Spółka wpisana przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000024971. Wysokość kapitału zakładowego 50 000,00 PLN.
© 2022 Cityboard Media. All Rights Reserved.