Video Marketing w biznesie

Video Marketing w biznesie

Video Marketing jest dziś jedną z najpopularniejszych form marketingu. Video generuje ponad 300% większy ruch od pozostałych form content marketingu. Opublikowanie filmu na stronie głównej może powodować wzrost konwersji nawet o 80%.

 

Video Marketing - reklama dla biznesu

Mózg przetwarza informacje pochodzące z materiałów wizualnych 60 000 razy szybciej niż tekst. Powstały wyliczenia, że 30 sekund filmu może przekazać tyle treści, ile znalazłoby się 3 stronach papieru. Dodatkowo muzyka wzmacnia odbiór i pomaga stworzyć bardziej żywy obraz w umyśle potencjalnego klienta. Dzięki filmowi ma on możliwość zobaczyć produkt pokazany z każdej strony, jego prawdziwy kolor, wielkość, kształt czy użyteczność. Ponadto do zalet reklamy video należy to, że można zaprezentować więcej w krótszym czasie, zmniejszyć dystans pomiędzy marką a klientem, zwiększa zaufanie, wzbudza ciekawość i dostarcza rozrywki. W jakich celach można ją wykorzystać? Pozyskiwanie nowych klientów, budowanie rozpoznawalności marki, edukowanie klientów, promowanie produktów firmy, tworzenie większego ruchu na kanałach internetowych firmy.

Nie tylko ludzki mózg lubi video. Algorytmy Google również reagują pozytywnie. Dzięki filmom, wizyta użytkownika na stronie firmy trwa więcej czasu. Im dłużej ona trwa, tym lepiej, ponieważ  strona będzie się lepiej pozycjonować w wyszukiwarce. Google ,,wywnioskuje’’, że na stronie marki jest jakościowa treść, która zachęca użytkownika i warto pokazywać ją innym internautom.

 

Video Marketing - rodzaje 

Materiały video konsumowane są przez 88% polskich internautów. Spędzają średnio 49 minut dziennie oglądając video w Internecie. Oto przykłady, jakie video marketing może mieć formy: tutoriale i webinaria: porady od eksperta, wywiady, recenzje, prezentacje produktów, teasery i trailery, animacje,relacje z eventów organizowanych przez firmy, treści edukacyjne, filmy przybliżające historię marki bądź ich założycieli. Video marketing  wykorzystywany jest też w ramach współpracy z influencerami, którzy jako liderzy opinii promują produkty lub usługi na swoich profilach.

 

Video Marketing w biznesie

 

Video Marketing - procenty i dane

Wyzowl jest producentem animowanych filmów video, działa na 40 rynkach i od 2016 roku realizuje badanie dot. znaczenia materiałów wizualnych w reklamie. Co roku zadawane są marketerom i klientom dokładnie te same pytania. Dzięki czemu raport pokazuje aktualne trendy obowiązujące w marketingu. Najnowsze badania wskazały, że aż 86% przedsiębiorstw będzie wspierać się materiałami wideo w promocji swojej marki. Taki sam wynik był w roku poprzednim i o 40% większy niż ten z 2016 r. Marketerzy również nie zmienili swojego stanowiska do tej formy komunikacji i  92% uważa, że wideo jest istotną częścią ich strategii marketingowej. 78% przedsiębiorców odnotowało, że reklamy wideo zwiększyły ich sprzedaż. Po stronie klientów, aż 72% twierdzi, że wolałoby obejrzeć video na temat produktu lub usługi oraz jego obsługi niż czytać o tym.  Sukces platformy TikTok’a pokazał, że internauci preferują video krótkie i konkretne.  YouTube, Facebook oraz Instagram wprowadziły podobne funkcje. Na YouTubie są to tzw. shorts, a na Instagramie reels’y. 

 

Case Study

Dla naszych klientów realizowaliśmy różne zadania. Dla start-up’u Crowdio stworzyliśmy animowane explainery, które wyjaśniały działanie oraz funkcjonalność platformy crowdsourcingowej. Stworzyliśmy 10 video w formie animacji wektorowych. Zajęliśmy się  nie tylko wprawianiem w ruch, ale też pisaniem scenariuszy, postprodukcją dźwiękową, napisami, organizacją tłumaczeń. Zobacz filmy dla Crowdio na Cityboard Digital.

 

Producent wody Lonza Nata otrzymała od nas kreację video, która składała się z dynamicznie zmontowanych materiałów stockowych, copywritingu i produkcji nagrań lektorskich.

 

RMF MAXXX, czyli jedna z najpopularniejszych stacji radiowych w kraju zaangażowała nas w produkcję animacji na social media (Facebook oraz Instagram), ale też montażu teaserów, które zapowiadały i reklamowały najnowsze odcinki kanału na YouTubie. 

 

W social media kreowaliśmy animacje dla Borygo (producent chemii motoryzacyjnej), producenta gier i zabawek Alexander Toys, a także innych branż.

Reklama w formie animacji lub video to skuteczne narzędzie, które pozwala atrakcyjnie przedstawić produkt lub usługę. Nie ma co opisywać. Trzeba obejrzeć.

Potrzebujesz materiałów video? Napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie materiał.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

 


Cityboard Media z tytułem Google Partner

Google PartnerReklamy Google Ads nie mają dla nas tajemnic. Dowodem jest status Google Partner, który uzyskaliśmy. Google nadaje takie wyróżnienie firmom, które zrealizowały odpowiednią liczbę efektywnych kampanii, a także wyróżniały się jakością świadczonych usług.

Cityboard Media partnerem TikToka

TikTok PartnerEfektem partnerstwa między TikTokiem a Cityboard Media jest możliwość realizowania kampanii reklamowych bez pośredników. Współpraca gwarantuje też możliwość przeprowadzania kampanii na platformach BuzzVideo, TopBuzz, News Republic czy Hello.

Cityboard Media agencją partnerską Meta

Meta PartnerDzięki działaniom naszych ekspertów uzyskaliśmy status agencji partnerskiej Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp, Giphy). Wiemy, jak dobrze i efektywnie planować kampanie w środowisku Meta i wykorzystywać to z korzyścią dla klientów.

Cityboard Media partnerem Pinterest Business

Pinterest PartnerNasze doświadczenie w realizowaniu kampanii na Pintereście zaowocowało statusem partnera Pinterest Business. Dzięki temu mamy dostęp do zaawansowanych szkoleń i możemy lepiej planować i realizować kampanie dla naszych klientów.

Cityboard Media Sp. z o.o.

ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
+48 730 222 500
+48 22 376 99 00
office@cityboard.pl