Najczęściej czytane
Ile kosztują reklamy Google?

Ile kosztują reklamy Google?

Ponad 50% osób w wieku od 18 do 34 lat nie potrafi odróżnić reklamy od wyniku organicznego w Google. Taka sytuacja to znakomita okazja do wypromowania Twojego produktu lub usługi za pomocą Google Ads. Zastanawiasz się, ile kosztują reklamy  Google? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

 

Ile kosztują reklamy Google: czym jest Google Ads?

Google Ads to internetowa platforma marketingowa i system wyświetlania linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google, na stronach partnerów  jej sieci reklamowej oraz serwisie internetowym YouTube. 24 lipca 2018 roku gigant technologiczny ogłosił zmianę nazwy z Google AdWords na Google Ads, choć pierwotna nazwa jest nadal powszechnie używana. Według raportu HubSpot o stanie marketingu internetowego, 63% użytkowników deklaruje, że klikają reklamy w Google Ads.

Konta Google Ads są obsługiwane online, co umożliwia sprawne tworzenie i modyfikowanie kampanii. Reklamodawca decyduje o budżecie, słowach kluczowych, treści reklam oraz miejscach docelowych, w których reklama będzie wyświetlana. 

 

Ile kosztują reklamy Google: zalety

Dzięki reklamie Google dotrzesz do osób, które w danym momencie są zainteresowane Twoimi produktami i usługami. Wypromujesz swoją firmę, zwiększysz sprzedaż, zbudujesz świadomość marki i przyciągniesz ruch na witrynę. Aż 65% małych i średnich firm inwestuje w reklamy Google Ads (2022, Webfx).

Jak wynika z raportu Social Media Today z 2019 roku, 4 na 5 konsumentów oczekuje reklamy dostosowanej do ich lokalizacji. Google Ads pozwala na dopasowanie reklam do miasta, kodu pocztowego lub obszaru oznaczonego na mapie. Kampania na tej platformie to również szereg innych zalet:

szeroki zasięg — reklamy są wyświetlane tam, gdzie aktualnie przebywa docelowy odbiorca,

precyzyjne kierowanie reklam — możliwość bardzo dokładnego określenia grupy docelowej,

elastyczność — wyemitowany komunikat w każdej chwili może zostać zmieniony,

płatność za kliknięcia i wyświetlenia — opłata wyłącznie za kliknięcia, gdyż wyświetlanie reklam jest darmowe,

różnorodność — zróżnicowane kanały i formaty reklamy,

natychmiastowy efekt — pierwsze rezultaty kampanii są widoczne zaraz po jej uruchomieniu,

niskie koszty pozyskania klienta — znaczna liczba konwersji przy wyznaczonym, docelowym koszcie przyciągnięcia nabywcy,

liczenie zwrotu z inwestycji — możliwość wyliczenia przychodów z reklam względem poniesionych kosztów,

analiza zachowań klienta — dokładna ocena aktywności konsumentów, w tym  skuteczności reklam i słów kluczowych.

 

Ile kosztują reklamy Google: formaty

O efektywności reklam Google decyduje kilka elementów. Jednym z nich są formaty, które powinny być dopasowane do reklamowanych produktów i usług. Podstawowe formaty Google Ads to: 

Search Ads – reklamy tekstowe wyświetlane na górze lub na dole wyników wyszukiwania Google. Są one aktywowane przez określone słowa kluczowe wpisywane w wyszukiwarkę. Reklamodawcy płacą za każde kliknięcie  reklamy, korzystając z modelu CPC (Cost Per Click).

Display Ads – reklamy wizualne, takie jak banery, które pojawiają się na stronach internetowych należących do sieci reklamowej Google (Google Display Network). Mogą zawierać obrazy, animacje, filmy wideo oraz interaktywne elementy.

Shopping Ads – reklamy produktowe wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google oraz w zakładce Zakupy. Zawierają zdjęcia produktów, ceny, nazwy sprzedawców oraz inne informacje, a ich celem jest promowanie produktów detalicznych.

Remarketing – technika polegająca na wyświetlaniu reklam użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili stronę internetową reklamodawcy. Pomaga to w przyciąganiu potencjalnych klientów, którzy już wcześniej wykazali zainteresowanie produktem lub usługą.

Video Ads – materiały emitowane na YouTube oraz w sieci partnerów Google. Reklamodawcy mogą wykorzystać różne formaty wideo, takie jak TrueView, reklamy bumper czy reklamy display.

App Campaigns – kampanie promujące aplikacje mobilne. Najczęściej pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google, na YouTube, w Google Play, w sieci reklamowej Google oraz w innych aplikacjach.

 

Ile kosztują reklamy Google

Reklamy w Google Ads rozliczane są w modelach CPM, CPV, ROAS, a przede wszystkim CPC, gdzie płacisz za każde kliknięcie. Koszt reklam ustalany jest na podstawie licytacji, w której firmy rywalizują o wybrane słowa kluczowe, deklarując maksymalną stawkę za CPC. Koszt kliknięcia zależy od wielu czynników, takich jak branża, format reklamy, urządzenia, na których będzie ona emitowana, czas wyświetlania oraz strategia ustalania stawek. Przyjmuje się, że ceny za jedno kliknięcie mogą wahać się od kilku groszy do kilkudziesięciu złotych.

Google Ads korzysta z tzw. płatności automatycznych, co oznacza, że przy zakładaniu konta należy podać dane karty kredytowej. Opłaty za kliknięcia są pobierane raz w miesiącu bądź w przypadku przekroczenia ustalonego progu płatności. Przykładowo, jeśli wynosi on 800 zł, stawka będzie naliczana za każdym razem, gdy koszt kliknięć przekroczy tę sumę. Istnieje również opcja transferu większej kwoty na konto Google Ads. Prowadzenie kampanii z niskim budżetem może skutkować zbyt rzadkim wyświetlaniem reklam i brakiem konwersji. Przygodę z Google Ads zaleca się rozpocząć od kapitału nie mniejszego niż 1000 zł. Dysponując niskimi środkami finansowymi, warto rozważyć kampanie lokalne, aniżeli nakierowane na całą Polskę. Warto również analizować wskaźniki, takie jak ROAS (Return on Ad Spend, maksymalizacja konwersji i zwrot kosztów) i ROI (Return on Investment), aby ocenić efektywność wydatków na reklamę.

 

Chcesz wykorzystać reklamy Google w swojej kampanii? Napisz do nas!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

 


Cityboard Media z tytułem Google Partner

Google PartnerReklamy Google Ads nie mają dla nas tajemnic. Dowodem jest status Google Partner, który uzyskaliśmy. Google nadaje takie wyróżnienie firmom, które zrealizowały odpowiednią liczbę efektywnych kampanii, a także wyróżniały się jakością świadczonych usług.

Cityboard Media partnerem TikToka

TikTok PartnerEfektem partnerstwa między TikTokiem a Cityboard Media jest możliwość realizowania kampanii reklamowych bez pośredników. Współpraca gwarantuje też możliwość przeprowadzania kampanii na platformach BuzzVideo, TopBuzz, News Republic czy Hello.

Cityboard Media agencją partnerską Meta

Meta PartnerDzięki działaniom naszych ekspertów uzyskaliśmy status agencji partnerskiej Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp, Giphy). Wiemy, jak dobrze i efektywnie planować kampanie w środowisku Meta i wykorzystywać to z korzyścią dla klientów.

Cityboard Media partnerem Pinterest Business

Pinterest PartnerNasze doświadczenie w realizowaniu kampanii na Pintereście zaowocowało statusem partnera Pinterest Business. Dzięki temu mamy dostęp do zaawansowanych szkoleń i możemy lepiej planować i realizować kampanie dla naszych klientów.

KONTAKT

Cityboard Media Sp. z o.o.
  ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
  +48 730 222 500
  +48 22 376 99 00
  office@cityboard.pl
  Pn-Pt 9:00-17:00

NEWSLETTER

Newsletter zawierający aktualności, materiały informacyjne, marketingowe oraz handlowe.
newsletter
Zapisz się na nasz newsletter

Cityboard Media Sp. z o.o.

ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
+48 730 222 500
+48 22 376 99 00
office@cityboard.pl