Ustawa krajobrazowa niekonstytucyjna

Ustawa krajobrazowa niekonstytucyjna

Trybunał Konstytucyjny ogłosił 12 grudnia 2023 r. wyrok w spawie pytań prawnych Naczelnego Sądu Administracyjnego, dotyczących braku zapewnienia ustawowych podstaw i trybu dochodzenia odszkodowania przez podmioty, które są zobowiązane do usunięcia i rozbiórki tablic i urządzeń reklamowych wzniesionych legalnie na terenie gminy.

 

Zgodnie z orzeczeniem TK, art. 37a ust.9 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest niezgodny z art 21 w związku z art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że podmiotom, które wzniosły urządzenia reklamowe zgodnie z obowiązującym prawem, uzyskując na nie zgody budowlane, a zostały – na podstawie uchwał krajobrazowych – zmuszone do tzw. dostosowania, czyli de facto do ich demontażu i wywłaszczenia, należy się słuszne odszkodowanie, czego tzw. ustawa krajobrazowa nie przewiduje.

- Ten wyrok przyjęliśmy z ogromną satysfakcją. W Cityboard Media od samego początku wskazywaliśmy na niekonstytucyjność zapisów uchwały – komentuje Marcin Stan, członek zarządu Cityboard Media.

- Cieszymy się, że Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad tym problemem i wskazał niekonstytucyjność zapisów w tzw. ustawie krajobrazowej. Liczmy, że ten wyrok będzie miał kolosalne znaczenie dla legalnej reklamy zewnętrznej w Polsce, a także będzie miał istotny wpływ na jakość podejmowanych przez gminy uchwał – dodaje Andrzej Grudziński, pełnomocnik zarządu Cityboard Media. 

 


Cityboard Media z tytułem Google Partner

Google PartnerReklamy Google Ads nie mają dla nas tajemnic. Dowodem jest status Google Partner, który uzyskaliśmy. Google nadaje takie wyróżnienie firmom, które zrealizowały odpowiednią liczbę efektywnych kampanii, a także wyróżniały się jakością świadczonych usług.

Cityboard Media partnerem TikToka

TikTok PartnerEfektem partnerstwa między TikTokiem a Cityboard Media jest możliwość realizowania kampanii reklamowych bez pośredników. Współpraca gwarantuje też możliwość przeprowadzania kampanii na platformach BuzzVideo, TopBuzz, News Republic czy Hello.

Cityboard Media agencją partnerską Meta

Meta PartnerDzięki działaniom naszych ekspertów uzyskaliśmy status agencji partnerskiej Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp, Giphy). Wiemy, jak dobrze i efektywnie planować kampanie w środowisku Meta i wykorzystywać to z korzyścią dla klientów.

Cityboard Media partnerem Pinterest Business

Pinterest PartnerNasze doświadczenie w realizowaniu kampanii na Pintereście zaowocowało statusem partnera Pinterest Business. Dzięki temu mamy dostęp do zaawansowanych szkoleń i możemy lepiej planować i realizować kampanie dla naszych klientów.

KONTAKT

Cityboard Media Sp. z o.o.
  ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
  +48 730 222 500
  +48 22 376 99 00
  office@cityboard.pl
  Pn-Pt 9:00-17:00

NEWSLETTER

Newsletter zawierający aktualności, materiały informacyjne, marketingowe oraz handlowe.
newsletter
Zapisz się na nasz newsletter

Cityboard Media Sp. z o.o.

ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
+48 730 222 500
+48 22 376 99 00
office@cityboard.pl