Optymizm w digitalu i OOH

Optymizm w digitalu i OOH

Digital i reklama zewnętrzna w 2021 r. zanotują znaczne wzrosty – tak wynika z danych i prognoz specjalistów. Kończący się rok pokazał, że outdoor trudny czas ma już za sobą, a digital rośnie w siłę.

 

Digital trzyma się mocno

Wydaje się, że pandemię COVID w jakimś stopniu mamy już za sobą, ale jej efekty będą jeszcze długo wpływały na rynek reklamy. Rządowe obostrzenia w wielu krajach wpłynęły na zmianę zachowań konsumentów. To spowodowało jeszcze większe zainteresowanie digitalem, który od lat odnotowywał dwucyfrowe wzrosty w tzw. torcie reklamowym. Google AdsFacebook Ads, reklama na Instagramie, Twitterze, czy Spotify okazały się doskonałym rozwiązaniem w poszukiwaniu nowych klientów. Wedle szacunków, branża e-commerce w ciągu najbliższych 5 lat będzie rosła średnio 12 proc. rocznie. Za kilka lat sektor handlu internetowego będzie wart ponad 160 mld zł 1. W tym roku digital będzie odpowiedzialny za 58% udziału w globalnym rynku reklamy (w porównaniu z 48% w 2019 r.)2. Te dane pokazują, że digital trzyma się mocno i warto inwestować w reklamę cyfrową.

1. Źródło: www.pwc.pl/pl/media/2021-02-09-analiza-pwc-prognoza-rozwoju-rynku-ecommerce
2. Źródło: www.zenithmedia.pl/zenith-e-commerce-i-wideo-online-napedza-w-tym-roku-wzrost

 

Wzrosty w reklamie zewnętrznej

Billboardy w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, czy innych polskich miastach cieszą się rosnącą popularnością. To efekt powrotu do naszych przyzwyczajeń i obowiązków sprzed pandemii. Pracownicy w większości wrócili do pracy stacjonarnej, dzieci i młodzież do szkół, a mieszkańcy miast stawiają na mobilność stając się naturalną widownią dla reklamy na billboardach. W 2021 na duże kampanie decydowały się wielkie marki (np. Coca Cola), małe firmy, czy przedstawiciele administracji (np. Warszawa).  

Kampania Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, realizowana w 2021 roku.

Kampania w Warszawie
Kampania w Warszawie
Kampania w Warszawie

 

Choć mamy do czynienia z rozpędzającą się 4 falą, to jednak zakres szczepień (popularyzowanych, między innymi, na outdoorze) każe spokojniej podchodzić do ewentualnych zmian w obostrzeniach. Wiele wskazuje na to, że w 2021 r. nie czeka nas kolejny lockdown. To wszystko przekłada się na optymizm w branży, co widać też w międzynarodowych prognozach. Globalne wydatki na reklamę w 2021 wzrosną o ponad 11%, i będą większe niż przed pandemią w 20193. Jak zauważa Mark Read (CEO w WPP), w tym roku w USA i Wielkiej Brytanii outdoor odnotuje wzrosty rzędu 20-30%4. W pierwszym półroczu w Polsce reklama zewnętrzna urosła o prawie 20% rdr5. Rynek nie traci więc optymizmu, a przed nami grudzień, czyli okres szczególnie istotny dla wielu marketerów. Można więc domniemać, że czeka nas wysyp ciekawych kampanii. Zarówno w digitalu jak i w outdoorze.

3. Źródło: www.zenithmedia.pl/zenith-e-commerce-i-wideo-online-napedza-w-tym-roku-wzrost-globalnych-wydatkow
4. Źródło: www.media4growth.com/ooh-news/ooh-growth-prospects-strong-says
5. Źródło: www.bankier.pl/wiadomosc/Rynek-reklamy-odrobi-straty-poniesione-w-pandemii


Cityboard Media z tytułem Google Partner


Google PartnerReklamy Google Ads nie mają dla nas tajemnic. Dowodem jest status Google Partner, który uzyskaliśmy. Google nadaje takie wyróżnienie firmom, które zrealizowały odpowiednią liczbę efektywnych kampanii, a także wyróżniały się jakością świadczonych usług.

Cityboard Media partnerem TikToka


TikTok PartnerEfektem partnerstwa między TikTokiem a Cityboard Media jest możliwość realizowania kampanii reklamowych bez pośredników. Współpraca gwarantuje też możliwość przeprowadzania kampanii na platformach BuzzVideo, TopBuzz, News Republic czy Hello.

Cityboard Media Sp. z o.o.

ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
+48 730 222 500
+48 22 376 99 00
office@cityboard.pl