Outdoor zyskuje, dzięki większej mobilności

Outdoor zyskuje, dzięki większej mobilności

Jak pokazują dane Apple, mobilność Polaków rośnie z dnia na dzień. W 2020 roku pandemia COVID 19 zamknęła nas w domach, ale dane z ostatnich dni pokazują, że przemieszczamy się coraz chętniej, stanowiąc naturalną widownie dla billboardów.

Billboardy w miastach

Billboardy reklamy systemowej (np. cityboard lub supercityboard) zlokalizowane są najczęściej w tych częściach miasta, gdzie mamy do czynienia z wysokim natężeniem ruchu samochodowego. To właśnie podróżujący pojazdami są naturalną widownią dla reklamy zewnętrznej. Dane generowane przez Apple (źródło: https://covid19.apple.com/mobility), pokazują że Polacy coraz chętniej wychodzą z domów i korzystają ze środków transportu. O ile w kwietniu i październiku 2020 r. widoczne były znaczne spadki, o tyle od początku roku można dostrzec wyraźne wzrosty w poziomie mobilności pieszej i samochodowej. Szczegóły na poniższej grafice.

Outdoor zyskuje, dzięki większej mobilności - dane Apple

Raport powstaje w oparciu o zapytania dotyczące wskazówek dojazdu w Mapach Apple. Wzrosty z ostatnich dni wskazują na zwiększającą się mobilność Polaków. Zwiększony ruch samochodowy widać gołym okiem w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, czy w Katowicach. Te obserwacje potwierdzają dane Apple.

Billboardy i reklama na Facebooku

Wzrosty mobilności polaków przekładają się także na efektywność synergii reklamy. Reklama na billboardach w połączeniu np. z Facebook Ads, czy Google Ads wywołuje efekt wzmocnienia przekazu. Jak wynika z raportu Facebooka, reklama zewnętrzna w połączeniu z kampaniami w portalu amerykańskiego giganta przynosi firmom realne korzyści. Pisaliśmy o tym na naszym blogu w tekście pt. Reklama zewnętrzna i Facebook – to się opłaca . Dla Generacji Z i Milenialsów media społecznościowe i reklama zewnętrzna to podstawowe źródło informacji. Wspomniane grupy ponad dwukrotnie częściej, w porównaniu ze średnią populacji twierdzą, że platformy społecznościowe pomagają im odkrywać nowe produkty. Podobne wyniki osiągnięto, gdy zapytano badanych, które z mediów wpływają bezpośrednio na decyzje zakupowe. Największy współczynnik uzyskała reklama na Facebooku i reklama zewnętrzna.

Billboardy Online

Rzeczywistość, którą zaserwował nam COVID 19, sprawiła że coraz częściej te rzeczy, które załatwialiśmy stacjonarnie, realizujemy online. Nie inaczej jest w przypadku zakupu billboardów w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Szczecinie, czy w innych miastach w Polsce. Sklep Cityboard Online daje możliwość zamówienia kampanii nie wychodząc z domu. Wystarczy założyć konto w serwisie, wybrać miasto, adres, okres kampanii, opłacić ją i gotowe.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Chcesz, abyśmy zrobili dla Ciebie kampanię na outdoorze lub Facebooku? Napisz do nas!

 


Napisz do nas.

* Pola wymagane

captcha

Informacje na temat przetwarzania przez Cityboard Media Sp. z o. o. danych osobowych przekazanych za pomocą powyższego formularza kontaktowego znajdują się w Polityce Prywatności.

 


Cityboard Media z tytułem Google Partner


Google PartnerReklamy Google Ads nie mają dla nas tajemnic. Dowodem jest status Google Partner, który uzyskaliśmy. Google nadaje takie wyróżnienie firmom, które zrealizowały odpowiednią liczbę efektywnych kampanii, a także wyróżniały się jakością świadczonych usług.

Cityboard Media partnerem TikToka


TikTok PartnerEfektem partnerstwa między TikTokiem a Cityboard Media jest możliwość realizowania kampanii reklamowych bez pośredników. Współpraca gwarantuje też możliwość przeprowadzania kampanii na platformach BuzzVideo, TopBuzz, News Republic czy Hello.

Cityboard Media Sp. z o.o.

ul. Narbutta 30, 02-541 Warszawa
+48 730 222 500
+48 22 376 99 00
office@cityboard.pl